Maakivist ehitiste renoveerimine

Renoveerimise juures on oluline välja selgitada müüri tervis

Hästi oluline on saada jälile võimalikele müüri lagunemise põhjustele. Enamasti lagunevad vaid katmata müürid. Vaenlane number üks on vesi, mis müüri sisse pääsedes iga külmatsükliga müüri aina enam lagundab. Samuti ei tee müürile head näiteks vahetus läheduses kasvavate puude juured. Vastavalt müüride lagunemise astmele tuleb valida ka renoveerimise meetod.

Kivimüüri vuukimine

Hea, kui renoveerimine tähendab vaid müüri vuukimist – see on kõige kiirem ja ka odavam töö. Vana vuugi eemaldamisel on oluline, et tühi vuuk jääks piisavalt sügav ning tolmuvaba. Uue vuugisegu paigaldamisel peab jälgima, et ümberkaudsed kivid ei määrduks ning, et mört saaks nö “lõpuni lükatud”. Peale igasugust vuukimistööd tuleb töö puhastada.

Muuri-parast-ladumist.jpgPeale ladumist
Muur-enne-ladumist.jpgEnne ladumist

Kivimüüri ladumine

Uue müüri ladumine on tunduvalt kulukam ja aeganõudvam töö kui vuukimine. Nii vuukimine kui ladumistöö arvestatakse viimistletud pinna (ruutmeetri) põhiselt.

Ladumisel, nagu ka vuukimisel, on tähtis, et aluspind oleks piisavalt tugev ning puhas. Sõltuvalt asukohast, on maakivimüürid ka väga eri-ilmelised. Ladumise põhitõed aga jäävad samaks.

Saatke meile mõni pilt oma lagunenud maakivimüürist ja saame piltide põhjal saata esialgse hinnapakkumise. Jätkuva huvi korral saame kindlasti müüri ääres kokku.